Wybierając dobrego laptopa poleasingowego nie zawsze możemy liczyć na nasz wielki budżet domowy, który nie zawsze pozwala na zakup super wydajnego komputera przenośnego z wyższej brand-owej półki. Nie oznacza to jednak, że trzeba być skazanym na laptopy marnej jakości, podróbki, lub nie znane firmy tanich konstrukcji. Przy ograniczonej ilości gotówki lub zadłużonej karcie kredytowej warto zainteresować się  niedrogim rozwiązaniem – laptopami poleasingowymi, monitorami z leasingu jak również tanimi komputerami z drugiej ręki.

Co to jest laptop poleasingowy?

To nic innego jak używany sprzęt odkupiony od dużych firm. Większe przedsiębiorstwa decydują się na zakup komputerów mobilnych i stacjonarnych w leasingu (czyli atrakcyjnej biznesowej formy kredytowania). Dzięki temu po dwóch, trzech latach mogą wymienić sprzęt na nowszy, wydajniejszy, spełniający potrzeby firmy. Starsze notebooki sprzedawane są po atrakcyjnych, bardzo konkurencyjnych cenach. Dzięki temu możliwe jest kupienie laptopa poleasingowego, w bardzo dobrym stanie, wydajnego i niezawodnego. I choć jest to sprzęt używany, bardzo często obejmuje go jeszcze gwarancja producenta.

Czy warto?

Kupując laptopa poleasingowego, należy pamiętać, że jest to sprzęt używany i nie wyposażony w najnowsze podzespoły. Jednak na tym jego wady się kończą. Tego typu notebooki mogą być nawet kilkukrotnie tańsze niż w dniu premiery i konkurencyjnych rozwiązań, pozostając niewiele z tyłu pod względem wydajności za pozostałymi jednostkami. W większości przypadków laptopy mają niewielkie ślady użytkowania, dzięki czemu często wyglądają jak nowe, a także nie tracą zbyt wiele pod względem jakości i wydajności.

Laptopy poleasingowe można zarówno kupić do rozwijającej się dopiero firmy, która szuka tanich, ale i sprawdzonych rozwiązań jak i do domu przy ograniczonym budżecie. Większość z nich jest już wyposażona w legalny system operacyjny, co czyni te maszyny jeszcze bardziej atrakcyjne. W przypadku sklepu morele.net dołączana jest również płyta instalacyjna, dzięki czemu istnieje możliwość późniejszej reinstalacji systemu.

Czy można zakupić laptopa poleasingowego na raty?

Wszystko zależy od miejsca, w którym dokonuje się zakupu. W sklepie internetowym delllow.com laptopy leasingowe można kupić na raty w wygodny dla klienta sposób. Jedną z możliwości jest podpisanie umowy ratalnej przywiezionej do domu przez kuriera.

Czy laptopy poleasingowe są objęte gwarancją?

Sklep delllow.com udziela gwarancji wynoszącej co najmniej pół roku, dzięki której wszelkie wykryte wady są naprawione lub w przypadku braku możliwości usunięcia awarii, sprzęt wymieniany jest na nowy.

Komputer, a laptop poleasingowy

Oprócz laptopów, w sprzedaży można spotkać komputery poleasingowe stacjonarne. Choć nie nadają się wszystkie do najnowszych gier (prócz profesionalnej serii Dell Precision oraz HP Workstation), świetnie sprawdzą się jako maszyny do pracy biurowej, surfowania po sieci czy innych multimedialnych, niewymagających zadań. Nie oznacza to, że komputery poleasingowe są słabe – jednak najczęściej są to maszyny kupowane w celach biznesowych, do dużych i średnich firm, gdzie liczy się przede wszystkim stabilność i bezawaryjność pracy.

Komputery poleasingowe polecane są przede wszystkim osobom, które szukają rozwiązania stacjonarnego, pozwalającego na późniejszą wymianę podzespołów i dalszą rozbudowę. Laptopy poleasingowe powinny wybrać osoby szukające tanich, ale solidnych komputerów mobilnych, umożliwiających pracę w terenie, w podróży i każdym innym miejscu.