O nas

Firma o nazwie „GRISCHA” powstała dość przypadkowo i jednogłośnie. Jesteśmy firmą z polskim w 100% kapitałem, gdzie zawsze popieramy naszych polskich producentów produkujących w naszym kraju. Jednakże nie rozpisując się nad treścią gospodarki przedstawimy państwu małą biografię.

Zaczynając od początku Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe GRISCHA zostało założone w 01.08.2003r. jako firma elektrotechniczna oraz elektroniczna. Początki firm przeważnie nie są usłane „różami” i tak samo było w naszym przypadku, gdzie następowały zloty i upadki,  jednakże nie podając się ani przez chwilę z biegiem czasu pozyskiwaliśmy coraz większą liczbę nowych klientów.

W 2004 roku zacieliliśmy zaopatrywać odbiorców hurtowych którzy zazwyczaj odsprzedawali innym firmom lub sami handlowali na giełdach komputerowych w Katowicach, Krakowie jak również na giełdzie elektronicznej w Sosnowcu (Milowice).  My jako firma bardziej stacjonarna (nie obwoźna, giełdy itd.) szliśmy w kierunku rozszerzenia oferty poprzez Internet. Chcieliśmy udostępnić swoją ofertę osobom prywatnym i założyliśmy pierwsze konto handlowe na portalu aukcyjnym allegro.pl o nazwie GRISSCHA, przez dwa „SS” – niestety poprawna nazwa była już zajęta.

W 2005r mieliśmy już stały asortyment na magazynie oraz częste dostawy sprzętu komputerowego. Wraz ze wzrostem sprzedaży przybywało coraz więcej odbiorców chcących przeglądać naszą ofertę nie tylko na papierze – została utworzona strona internetowa www.grischa.pl.

Nastał rok 2006 i nic innego nie wskazywało jak tylko na dalszy rozwój firmy oraz zmiana siedziby. Otrzymując nowe zamówienia od szkół, zakładów opieki zdrowotnej, szpitali pierwszego kwietnia 2008 roku w prima aprilis postanowiliśmy przeprowadzić firmę do Trzebini na ul. Kościuszki 59, gdzie magazyn wówczas mieliśmy 280m2 i w dodatku nie był to żaden żart.  Kiedy czytasz rozwój naszej firmy bierzesz pod uwagę same przeprowadzki, ale za każdym razem była ta sama sytuacja – było zbyt mało miejsca.

Wracając jednak do 2008 roku założyliśmy sklep internetowy o nazwie DELLLOW. Nazwanie tego sklepu była inspiracja marką DELL, gdzie tej chwili posiadamy na stanie ok. 90% sprzętu (komputerów, monitorów, laptopów, drukarek) tegoż producenta, oraz drugiej nazwy LOW gdzie również kojarzył nam się DELL ze względu na rodzaj produkowania niskiej obudowy początkiem 2000 roku.

2009 roku kolejna przeprowadzka? Dokładnie tak zmieniliśmy magazyn w tym samym budynku na większy tj. z 280m2 na 370m2.

W 2010 roku zostaliśmy oficjalnym partnerem Dell PartnerDirect oraz Microsoft Refurbisher. Możemy w ten sposób legalizować używane komputery. Załózmy że zgubiłeś nośnik lub używasz nie legalnej wersji językowej – wystarczy nam to zlecić.

Od pierwszego stycznia 2012 roku magazyn ponownie został przeniesiony tym razem do Sosnowca przy ul. Jana Gacka 1 jednakże będziemy tutaj dłużej ze względu na prawie potrójną wielkość magazynu tj.: 910m2. W lutym tegoż roku również otworzyliśmy sklep pod logo DELLLOW.COM  w Trzebini (ul. Kościuszki 130) bezpośrednio przy głównej drodze (trasie krajowej DK79).

Mamy nadzieje że zdołaliśmy przybliżyć Ci niewielką historię naszej firmy.
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów G.O.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment